ورزش ایکس بادی و فواید آن│XBODY

ایکس بادی ورزشی موثر برای کل بدن است که تمام عضلات اصلی بدن را همزمان تحریک می کند و به شما کمک می کند تا به ظاهری متناسب برسید. با انجام ٢٠ دقیقه تمرینات ایکس بادی به نتیجه ای معادل ٩٠ دقیقه سایر تمرینات ورزشی خواهید رسید!

با دو بار تمرین در هفته و به مدت ٢٠ دقیقه در هر بار، به اندام ایده آل خود برسید.

ایکس بادی (XBODY) چیست؟

ایکس بادی (xbody) یا EMS (تحریک الکتریکی عضلات)، تحریک انقباض عضلات بوسیله ی ارسال پالس های الکتریکی می باشد.

پالس های الکتریکی آرام باعث انقباض و استراحت عضلات میشوند. ایکس بادی به جای انتهای اعصاب حسی، اعصاب حرکتی عضلات را تحریک می کند. تحریک الکتریکی عضلات از آتروفی و تحلیل عضلات پیشگیری می کند که به نوبه ی خود در تسکین درد موثر است.

پالس ها توسط یک دستگاه تولید می شوند و به وسیله ی الکترودها، به سطح پوست ارسال می شوند تا عضلات را تحریک کنند. پالس های الکتریکی موجب انقباض عضلات می گردند، بنابراین عملکرد ورزش ایکس بادی مانند حرکات واقعی و انقباضات منظم عضلات است.

تمرینات ایکس بادی موجب تقویت و آماده سازی عضلات می شوند و شیوه مدرن انجام تمرینات ورزشی در قرن ٢١ است.

ایکس بادی

ایکس بادی با پالس های الکتریکی کار می کند و این پالس ها از طریق لباس های مخصوصی که برای کل بدن هستند، عضلات را تحریک می کنند.

نحوه ی عملکرد ایکس بادی به چه صورت است؟

عملکرد مغز در طی تمرینات سنتی به این شکل است که پالس هایی را ارسال می کند تا عضلات مشخصی منقبض شوند. اما تمام عضلات، دارای ارتباط قدرتمندی با مغز نیستند، در نتیجه به سادگی توسط پالس های مغز فعال نمی شوند و به خوبی منقبض نمی گردند.

تمرینات ایکس بادی (EMS) موجب تحریک تمام عضلات اصلی بدن می شوند و ارتباطات اعصاب حرکتی را بهبود می دهند. ارسال مستقیم  پالس های الکتریکی به اعصاب حرکتی باعث می شود که حتی عضلاتی که ارتباط ضعیفی با همدیگر دارند نیز فعال شوند.

به دلیل آنکه تمرینات ایکس بادی، فیبرهای عضلانی را به شکلی نامنظم فعال میکنند، در ابتدا تمرینات فشرده ای پیشنهاد می شود تا فیبرهای عضلانی بیشتری در زمانی کوتاه تری ایجاد شود. بافت های عضلانی فعال تر نیازمند دریافت انرژی بیشتر هستند، به همین دلیل حتی در هنگام در استراحت، کالری بیشتری می سوزانند!

تمرینات ایکس بادی در کسب توده عضلانی، افزایش ظرفیت کالری سوزی و متابولیسم تاثیر بسزایی دارند.


مزایای تمرینات ایکس بادی:

● عضله سازی:

الکترودها مستقیما روی هر دسته از عضلات اصلی بدن قرار می گیرند، بنابراین هیچکدام از پالس ها از بین نرفته و همه آنها موثر واقع می شوند. استفاده از آن ساده و بی خطر است.

● بهبود وضعیت بدن:

با استفاده از این ورزش می توانید وضعیت بدن خود را بهبود ببخشید، زیرا برنامه های تمرینی خاصی دارد که شامل تمریناتی برای کمر، شکم و حتی شانه هاست.

● کاهش فشار بر مفاصل:

برخلاف تمرینات رایج با وزنه، تمرینات ایکس بادی فشار زیادی به مفاصل شما وارد نمی کند. این تمرین را میتوانید پس از صدمات یا در صورت داشتن درد مفاصل نیز استفاده کنید.

● مدیریت زمان:

این گفته را بسیار شنیده اید که “زمان طلاست”، و این موضوع بویژه در زندگی های پرمشغله ی امروزی صدق می کند. با استفاده از تمرینات ایکس بادی میتوانید نتایجی را که با تمرینات معمول در ٩٠ دقیقه به آن ها می رسید، در ٢٠ دقیقه کسب کنید.

● توازن در سیستم عضلانی:

این ورزش در برطرف نمودن عدم توازن عضلانی نیز بسیار موثر است، زیرا هدف گیری دقیق عضلات مربوطه با قرار دادن الکترودها در مکان صحیح در لباس مخصوص به راحتی امکان پذیر است.

منبع: https://xbodyworld.com/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *