تمرینات تی آر ایکس چیست و چرا باید ورزش TRX انجام داد؟

از زمانی که تمرینات TRX وارد دنیای فیتنس شد، تاثیرگذاری عمیق آن همواره شگفت انگیز بوده است. استفاده از کش های معلق TRX و ترکیب تمرینات کاردیو و قدرتی یک راه موثر برای عضله سازی است. اگرچه تی آر ایکس یک ورزش ساده است، اما تمرینات بسیار گسترده و متنوعی برای تقویت عضلات میانی بدن دارد.

این مقاله، راهنمای جامعی برای شناخت بیشتر تی آر ایکس (TRX) است.

TRX چیست؟

شما ممکن است کش های مشکی و زرد آویزان را گوشه و کنار سالن های ورزشی دیده باشید؟ آن ها TRX هستند، که توسط یک افسر نیروی دریایی ابداع شده است. TRX‌ تمرین قدرتی برای کل بدن می باشد که از وزن خود فرد به جای وزنه ها یا دستگاه ها استفاده می کند.

تمرینات تی آر ایکس مناسب تمامی افراد از ورزشکاران حرفه ای تا مبتدی ها می باشد. اگر هنوز در مورد فواید TRX تردید دارید، موارد زیر را مطالعه کنید:

تی آر ایکس تمرینی برای کل بدن با تمرکز بر بخش میانی و وزن بدن فرد است.

فواید تی آر ایکس

  • فردی یا گروهی: تمرینات تی آر ایکس به صورت گروهی و همچنین فردی قابل انجام است.
  • حداکثر دامنه حرکتی:‌ طی انجام تمرینات، بدن شما چرخشی به سمت جلو، عقب و طرفین دارد، که باعث ثبات مرکز ثقل بدن می شود. اثر بخشی این تمرینات از طریق تکرار حرکاتی برای درگیر کردن عضلات و مفاصل، بسیار بالا است.
  • عدم نیاز به کفش و دستکش: ورزش تی آر ایکس نیاز به هیچگونه تجهیزات خاص ورزشی ندارد. حتی می توانید این تمرینات را با پای برهنه نیز انجام دهید!


چرا باید تمرینات TRX را انجام دهیم؟

تمرینات TRX تمام عضلات بدن شما به ویژه بخش میانی را هدف قرار می دهند.

دلایل زیادی برای انجام تمرینات تی آر ایکس وجود دارد! یکی از دلایل، مناسب بودن آن برای تمام افراد است. دلیل دیگر، امکان اجرای تمرینات بسیار گسترده و متنوع با استفاده از کش های معلق TRX است، که باعث تقویت قدرت، توازن و انعطاف پذیری بدن می شود.

تمرینات TRX چه نتایجی برای ما دارد؟

اگر چه TRX دارای تمرینات متنوعی است، اما می توانید بر اساس نیازهای خود از این تمرینات استفاده کنید. به آرامی شروع کنید، و به مرور سطح تمرینات خود را ارتقاء دهید. در طی تمرینات، دم و بازدم را فراموش نکنید و مانند همیشه نیازها و توانایی های بدن خود را در نظر بگیرید.

آیا این ورزش را در خانه نیز می توان انجام داد؟

بله، شما تمرینات تی آر ایکس را در هر جایی می توانید انجام دهید که این موضوع از مزیت های اصلی این ورزش محسوب می شود. پیشنهاد ما این است که در ابتدا زیر نظر مربی شخصی یا در باشگاه شروع کنید، اما پس از مدتی می توانید این محصول را خریداری کرده و در منزل خود استفاده نمایید.

آیا با تمرینات TRX‌ می توانم به اندام دلخواهم برسم؟

بله، تی آر ایکس دارای حرکات مختلف برای تمامی قسمت های بدن است که به سادگی می توان آن ها را حتی در منزل انجام داد. همچنین این ورزش، مورد علاقه بسیاری از هنرمندان در سراسر جهان می باشد.

منبع: popsugarپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *